Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja i jej wpływ na nasz portfel

Termowizja i jej wpływ na nasz portfel

Badania termowizyjne stanowią coraz częściej stały element oferty firm budowlanych. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest nie tylko szybkie wykrycie defektów budowlanych, ale również wszelkich problemów w branżach takich jak przemysł, informatyka, ciepłownictwo. Co warto wiedzieć o termowizji? Czy badania termowizyjne może zamówić każdy z nas?

Czym wykonuje się badania termowizyjne?

Badania termowizyjne przeprowadzane są za pomocą kamery odznaczającej się wysoką czułością termiczną. Kamery te wyposażone są w wizjery, które na podstawie palety barw pokazują różnice temperatur w danym pomieszczeniu. Obecnie jakość otrzymywanych obrazów na kamerach termowizyjnych nie pozostawia nic do życzenia – zdjęcia takie będą stanowiły doskonały dowód w przypadku odszkodowania od dewelopera czy też jako element charakterystyki energetycznej budynku.

Czy termowizja może mieć wpływ na stan naszego portfela?

Zdecydowanie tak – najczęściej badania termowizyjne wykonywane są w przypadku nagłego skoku rachunków za ogrzewanie lub odczuwalnego spadku temperatury w danym pomieszczeniu. Dzięki badaniom możliwe jest szybkie wykrycie wszelkich defektów budowlanych wpływających na nasz komfort cieplny. To jednak nie wszystko. Kamery termowizyjne wykorzystywane są szeroko w przemyśle, gdzie bez pudła wskażą uszkodzenia w pracy łożysk tocznych czy też elementy przegrzane w serwerowniach.

Kto może zamówić badanie termowizyjne?

Dzisiaj – każdy posiadacz czy najemca budynku. Coraz częściej na ten rodzaj badań decydują się osoby prywatne, które budują dom lub też dopiero co odebrały go z rąk dewelopera. Zdecydowanie najwięcej pracy w przypadku klientów indywidualnych jest zimą, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy.

Gdzie jeszcze przydatne są badania termowizyjne?

Poza branżą budowniczą badania termowizyjne przeprowadzane są przede wszystkim w przemyśle – dzięki nim możliwe jest określenie nieprawidłowości w pracy silników elektrycznych, ale również kontrola pracy agregatów czy linii maszyn. Kamery termowizyjne wykorzystywane są w elektryce: pozwalają na określenie miejsc przegrzania przewodów elektrycznych, badania stacji rozdzielczych, złączy, transformatorów. Działanie kamer termowizyjnych niezbędne jest także w serwerowniach – pozwalają na ocenę i kontrolę odprowadzania ciepłego powietrza.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON