Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Audyty energetyczne

W naszej ofercie adresowanej do właścicieli domów jednorodzinnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także zarządów nieruchomości, poza certyfikacją obiektów budowlanych oraz usługami termowizji i doradztwem, w ofercie mamy usługę audytu energetycznego dla przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych w trybie ustawy, oraz audytu energetycznego z wyliczeniem EFEKTU EKOLOGICZNEGO dla przedsięwzięć finansowanych przez WFOŚiGW, FUNDUSZE EUROPEJSKIE lub BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego).
Posiadamy duże doświadczenie w audytowaniu budynków celem uzyskania premii termomodernizacyjnej z BGK.

Zlecenia na opracowanie audytu energetycznego przyjmujemy z całej Polski.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, za pośrednictwem e-maila, telefonu, lub formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania dotyczące świadczonych przez naszą firmę usług.

Należymy do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych - legitymacja nr 1485 :

Czym jest audyt energetyczny?

Audyt energetyczny to nic innego jak ekspertyza, opracowanie, które dotyczy podejmowania i realizacji przedsięwzięć, którego celem jest zmniejszenie kosztów ogrzewania obiektów budowlanych.

Audyt jest opracowywany aby wprowadzić konkretne zmiany i rozwiązania (techniczne, formalne i organizacyjne), a także określić ich opłacalność. Kompletny audyt obejmuje również doradztwo w zakresie podejmowania, planowania i realizacji inwestycji, których zamysłem jest ograniczenie zużycia energii. Taka obiektywna i niezależna ekspertyza pozwala stwierdzić, które prace modernizacyjne są opłacalne oraz jakie rozwiązania i produkty techniczne są najkorzystniejsze.

Prawidłowo przygotowany i kompletny audyt energetyczny obiektu powinien zawierać elementy takie, jak:

  • inwentaryzacja systemu grzewczego
  • ocena właściwości cieplnych obiektu
  • charakterystyka energetyczna obiektu
  • określenie, na jakie sposoby można przeprowadzić termomodernizację obiektu
  • ocena opłacalności każdej z proponowanych metod
  • wskazanie, które z metod są optymalne dla audytowanego obiektu

Nasza firma posiada odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania audytów energetycznych.
Dokładne dane dotyczące zakresu i formy audytu energetycznego określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346).

Przeprowadzenie audytu energetycznego jest procesem dosyć skomplikowanym, jednakże jego efekt je wymierne korzykońcowy daści i solidne podstawy do podjęcia w pełni świadomej decyzji dotyczącej termomodernizacji budynku.

Kliknij i zadzwoń
601-787-287

Obszar działania:

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON