Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne dla klientów indywidualnych

Doradztwo energetyczne dla klientów indywidualnych

Planujesz budowę domu? A może jesteś już w trakcie i chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób efektywniej zarządzać energią i rachunkami w przyszłości? Okazuje się, że na wiele rzeczy wpływ możemy mieć już dzisiaj. Dzięki profesjonalnemu doradztwu energetycznemu możemy znacząco obniżyć nasze rachunki w przyszłości. Jak to możliwe?

Czym jest doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne jest usługą oferowaną rzez coraz więcej firm, również budowlanych. Usługa ta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych planujących budowę domu lub też będących w jej trakcie, jak i dla osób związanych z obiektami handlowymi, przemysłowymi. Doradztwo energetyczne pozwoli na wskazanie najlepszych rozwiązań i technologii, które w przyszłości pozwolą na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. Skorzystanie z doradztwa tego typu może okazać się niebagatelną pomocą – koszty ogrzewania domu z powodu źle wykonanej instalacji grzewczej czy termoizolacji mogą w przyszłości pochłonąć zdecydowaną większość naszych dochodów! Warto zapobiec takiej sytuacji!

Jakie zagadnienia poruszane są podczas sesji doradztwa energetycznego?

  • Specjaliści skupiają się przede wszystkim na takich problemach jak:
  • Właściwe zabezpieczenie budynku przed zimnem, również na etapie planowania budowy czy też w trakcie jej trwania
  • Dobór materiałów budowlanych biorąc pod uwagę ich właściwości cieplne, z uwzględnieniem kosztów możliwych do poniesienia przez inwestora,
  • Kontrolowanie wykonywanych prac przez ekipy budowlane, remontowe,
  • Dobór konkretnych źródeł ciepła, dopasowanych do potrzeb danego inwestora,
  • Orientacja budynku w terenie, co w przyszłości może przełożyć się na koszty utrzymania
  • Odpowiednie usytuowanie okien i przegród szklanych
  • Alternatywne źródła ciepła, możliwe do zastosowania w przypadku danego inwestora.

W czym jeszcze może okazać się pomocne doradztwo energetyczne?

Zamawiając usługę doradztwa energetycznego możemy mieć pewność, że nasz przypadek zostanie potraktowany bardzo indywidualnie. W wielu przypadkach zdarza się, że eksperci dodatkowo wykonują na miejscu budowy badania kamerami termowizyjnymi, dzięki którym możliwe jest wykrycie od razu wszelkich nieszczelności czy niedoróbek w bryle budynku. Kamera wskaże, jakie elementy warto będzie zmodyfikować, aby zadbać o lepszy komfort termiczny w przyszłości.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON