Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy doradztwo energetyczne może zmniejszyć nasze rachunki w przyszłości?

Czy doradztwo energetyczne może zmniejszyć nasze rachunki w przyszłości?

Problem nadmiernych rachunków za ogrzewanie mieszkań i domów jednorodzinnych znany jest doskonale w Polsce. Wynika on nie tylko z braku dbałości o samą konstrukcję domu, ale i ze źle dopasowanych źródeł ciepła, wysokich ceny gazu czy węgla. Czy możliwe jest zapobieganie tej sytuacji jeszcze na etapie budowy? Zdecydowanie tak – pomoże nam w tym usługa doradztwa energetycznego. Czym jest, do kogo jest kierowana i co może zmienić w naszym budżecie?

Doradztwo energetyczne w służbie naszego portfela

Doradztwo energetyczne jest usługą konsultacji z osobami planującymi budowę domu lub też w trakcie jego budowy, które pragną efektywniej zarządzać ocieplaniem i zadbać o to, aby nie przepłacać rachunków za ogrzewanie. Usługa ta początkowo kierowana była wyłącznie do przedsiębiorców i inwestorów, firm i spółek. Dzisiaj mogą z niej korzystać również osoby prywatne planujące budowę domu.

Jakie zagadnienia poruszane są w trakcie doradztwa energetycznego?

Zakres doradztwa energetycznego dotyczy przede wszystkim odpowiedniego doboru materiałów budowlanych pod względem ich własności cieplnych, z uwzględnieniem ich kosztów, możliwych do zaakceptowania przez inwestora. Kolejno omawiane jest właściwe zabezpieczenie budynku przed zimnem, z uwzględnieniem różnorodnych technik i materiałów termoizolacyjnych. Podczas doradztwa energetycznego poruszane są także kwestie odpowiedniego kontrolowania dotychczas wykonanych prac przez ekipy budowlane. Po poruszeniu tych kwestii omawiane są możliwe źródła ciepła, dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego inwestora, rodzaju budynku, oczekiwań, zapotrzebowania. Osoby planujące budowę z pewnością zainteresuje kwestia korzystanej orientacji budynku w terenie, która może skutkować zredukowaniem kosztów ogrzewania. Doradcy z topowych firm poruszą także temat właściwego usytuowania i doboru okien. Dzisiaj producenci stolarki okiennej mogą zaoferować nam różnorodne produkty, które będą wspierać zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku.

Dlaczego doradztwo energetyczne wybierane jest przez tak wielu klientów indywidualnych?

Nasz komfort jest dla nas priorytetem – pragniemy mieszkać wygodne, ale i bez konieczności przepłacania. Podejmując kilka przemyślanych decyzji na etapie planowania budowy czy samej budowy jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na nasze rachunki za ogrzewanie w przyszłości.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON