Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – pozwól sobie na oszczędności

Doradztwo energetyczne – pozwól sobie na oszczędności

Przygotowujesz się do budowy domu? A może jesteś przedsiębiorcą, który stawia właśnie budynek firmowy? W takiej sytuacji przyda się pomocna dłoń. Dobrym rozwiązaniem, które wpłynie na komfort użytkowników budynku i nasz portfel jest doradztwo energetyczne. Ten rodzaj usługi staje się coraz popularniejszy w Polsce. Co warto o nim wiedzieć? Czy warto z niego skorzystać?

Doradztwo energetyczne dostępne dla każdego

Do niedawna usługi doradztwa energetycznego dostępne były wyłącznie dla dużych firm – dzisiaj skorzystać mogą z nich także prywatni przedsiębiorcy, również osoby planujące budowę domu. Zadaniem doradcy energetycznego jest wskazać takie rozwiązania, które pomogą zmniejszyć wydatek energetyczny i cieplny budynku, a tym samym pozwolą na oszczędności.

Jakie tematy poruszane są podczas doradztwa energetycznego? Są to:

  • wybór odpowiednich materiałów budowlanych, uwzględniając ich właściwości cieplne oraz koszty możliwe do poniesienia przez inwestora
  • możliwości zabezpieczenia budynku przed chłodem, zarówno na etapie planowania, jak i budowy budynku
  • wybór odpowiednich źródeł ciepła z uwzględnieniem potrzeb oraz kosztorysów inwestora
  • omówienie usytuowania budynku, korzystnego dla redukcji kosztów ogrzewania
  • omówienie prawidłowego usytuowania okien oraz wszelkich grodzi szklanych wewnątrz budynku dla lepszej izolacji cieplnej
  • metody kontrolowania wykonanych już prac przez zespoły budowlane i podwykonawców
  • omówienie wszelkich aspektów, które mają wpływ na komfort cieplny użytkowników budynku.

Badanie termowizyjne podczas doradztwa energetycznego

Dla lepszego rozeznania budynku w trakcie budowy firma wykonująca usługę doradztwa energetycznego może zaproponować nam wykorzystanie kamery termowizyjnej. Urządzenie to pozwala na wykrywanie wszelkich zmian w temperaturze otoczenia na powierzchniach płaskich. Dzięki czułej kamerze możliwe będzie wykrycie wszelkich nieszczelności (np. w stolarce okiennej czy poszyciu dachowym) oraz ich naprawa.

Po wykonaniu usługi doradztwa energetycznego…

Wiele topowych firm może stworzyć dla swojego klienta specjalny konspekt zawierający wszelkie niezbędne informacje i wnioski dotyczące badania energetycznego budynku. Możliwe jest w nim zawarcie wskazówek jak lepiej wykorzystać konkretne technologie do tego, aby oszczędzać na ogrzewaniu.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON