Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – oszczędzaj z wyprzedzeniem!

Doradztwo energetyczne – oszczędzaj z wyprzedzeniem!

Obniżanie rachunków stało się dla wielu dyscypliną, w której trzeba być najlepszym. Faktem jest, że rosnące ceny gazu, paliwa czy prądu znacząco wpływają na stan naszych kont. Czy możliwe jest oszczędzanie bez konieczności odmawiania sobie czegokolwiek? Tak. Obecnie istnieje wiele możliwości związanych z budowaniem domów. Możemy postawić na klasyczne, murowane budownictwo, lub też wybrać nowoczesne domy w konstrukcji szkieletowej, które z założenia mają odzyskiwać ciepło. Bez względu na to, jaki rodzaj domu wybierzemy warto zdecydować się na usługę oferowaną przez topowe firmy – usługę doradztwa energetycznego, które pomoże obniżyć nasze rachunki. Jak?

Doradztwo energetyczne – czym dokładnie jest?

Pod pojęciem doradztwa energetycznego rozumiemy doradztwo związane z obniżaniem kosztów eksploatacji danego budynku. Doradztwo może mieć miejsce zarówno podczas planowania inwestycji lub już w czasie samej budowy domu. Doradztwo energetyczne wykorzystywane było do niedawna wyłącznie przez deweloperów i duże firmy. Dzisiaj z tej opcji mogą skorzystać również klienci indywidualni, którzy pragną żyć wygodniej… i taniej.

O czym mówi się podczas usługi doradztwa energetycznego?

Zakres działań doradztwa energetycznego jest bardzo szeroki: przede wszystkim jest to doradztwo w zakresie wyboru materiałów budowlanych i termoizolacyjnych, dopasowanych do możliwości finansowych inwestora. Zadaniem doradcy jest również wskazanie właściwego zabezpieczenia budynku przed chłodem np. poprzez wskazanie materiałów i produktów izolacyjnych. Doradztwo energetyczne pokazuje również jak lepiej i skuteczniej kontrolować prace wykonane przez wszystkich zatrudnionych podwykonawców. Oględziny z udziałem specjalisty pozwolą na dopasowanie najlepszych źródeł ciepła, również uwzględniając możliwości finansowe inwestora. Specjaliści doradztwa energetycznego zwrócą uwagę na usytuowanie okien w budynku. Na życzenie klienta możliwe stanie się także stworzenie dokumentu zawierającego wszystkie niezbędne informacje i omówione tematy, podpowiedzi i wnioski.

Czy warto skorzystać z doradztwa energetycznego?

Doradztwo energetyczne wraz z badaniami towarzyszącymi takimi jak termowizja pozwala na ocenę stanu budynku lub procesu budowy. Dzięki wskazówkom specjalistów możemy określić, jakie zmiany powinny zostać podjęte, aby budynek stał się bardziej przyjazny mieszkańcom i ich portfelom. Dzięki doradztwu energetycznemu możliwe jest również lepsze oszacowanie kosztów eksploatacji budynku.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON