Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja i jej wpływ na nasze comiesięczne rachunki

Termowizja i jej wpływ na nasze comiesięczne rachunki

Ciągłe zmiany geopolityczne na świecie wpływają na nas z dużą siłą – chociażby poprzez zmiany cen gazu. Każdego roku są one coraz wyższe. Tym samym opłacanie comiesięcznych rachunków robi się coraz bardziej obciążające dla naszej kieszeni. Jak skuteczniej zabezpieczyć nasz dom przed chłodem i jednocześnie nie płacić wysokich rachunków za ogrzewanie? Jest kilka możliwości!

Skąd tak duże kwoty na rachunkach?

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, jest to, dlaczego nasze rachunki są ogrzewanie są takie wysokie. Zazwyczaj problemem jest niewielka ilość kaloryferów w przeliczeniu na kubaturę pomieszczenia – kaloryfery po prostu nie są w stanie ogrzać pokoju. Drugi problem to oczywiście wszelkie usterki samych kaloryferów oraz ich nieszczelność. Często – szczególnie w nowym budownictwie – zdarzają się prześwity, nieszczelności w oknach czy w murach. Takie niedoróbki stają się faktem już podczas pierwszych, chłodniejszych dni. Ich zlokalizowanie może być łatwiejsze przy pomocy kamer termowizyjnych.

Jakie możliwości stoją za badaniami termowizyjnymi?

Badania termowizyjne, oferowane przez wyspecjalizowane firmy, przeprowadzane są przy pomocy kamer o wysokiej czułości termicznej. Kamery posiadające ekrany pokazują bardzo dokładnie zróżnicowanie temperatur przy pomocy skali kolorów na płaskich powierzchniach. Badania wykonywane są w czasie kilkunastu – kilkudziesięciu minut – to naprawdę niewiele. W tym czasie sprawdzane są przede wszystkim okna w konkretnych pomieszczeniach, kratki wentylacyjne, łączenia stropów ze ścianami, świetliki dachowe. Dzięki kamerom termowizyjnym wykrycie nawet niewielkich niedoskonałości jest dziecinnie proste!

Do kogo kierowane są oferty badań termowizyjnych?

Badania termowizyjne wykorzystywane są zazwyczaj w firmach i przedsiębiorstwach – sprawdzają się w takich branżach jak przemysł (określanie przegrzanych łożysk tocznych, kontrola pracy agregatów), budownictwo (kontrola termoizolacji, działania systemów grzewczych, jakości osadzenia drzwi i okien). Same kamery wykorzystywane są także w ciepłownictwie czy weterynarii. Badania kamerami termowizyjnymi coraz częściej wykonywane są w domach prywatnych na zlecenie indywidualnych klientów. Dzięki takiej usłudze możliwe jest szybkie wykrycie wszelkich nieszczelności w murach domu i ich naprawienie.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON