O pomiarach oświetlenia mówi się coraz więcej – przede wszystkim w kontekście komfortu pracy i zdrowia pracowników, osób przebywających w danych pomieszczeniach. Co warto wiedzieć o tych badaniach? Czy są konieczne w przypadku każdego budynku?
Lista instytucji jest bardzo długa. Można uściślić ją do placówek, które mocą Rozporządzenia Ministra Pracy i polityki Socjalnej z dn. 28 września 1997 roku, paragraf 26, ust. 2, w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, zobowiązane są do zapewnienia oświetlenia elektrycznego o parametrach zgodnych z Polskimi Normami.
Są to przede wszystkim firmy, przedsiębiorstwa, szkoły, biura, placówki publiczne. Ze względu na użyteczność konieczne jest zapewnienie w nich pracownikom, uczniom czy interesantom odpowiedniej ilości oświetlenia, niezbędnej do komfortowej pracy, nauki.
Przeprowadzaniem pomiarów oświetlenia zajmują się wyspecjalizowane firmy, posiadające certyfikowany osprzęt, niezbędny podczas badania. Po pomiarach sporządzany jest konspekt, w którym powinny znaleźć się informacje takie jak: opis obiektu, struktura obiektu, tabele pomiarowe, legenda danych pomiarowych, świadectwa kwalifikacyjne, siatki pomiarowe, ocena parametrów oświetlenia, uwagi do pomiarów, harmonogram badań okresowych, świadectwa wzorcowania.
Zakłada się, że pomiary oświetlenia powinno przeprowadzać się w określonych sytuacjach
Większość topowych firm specjalizujących się w pomiarach świetlnych oferuje trzy rodzaje pomiarów:
W przypadku pytań Pozostajemy do dyspozycji. Usługę wykonujemy w: Szczecin jak i cały kraj.
Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON