Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Zbuduj dom z głową – postaw na doradztwo energetyczne!

Zbuduj dom z głową – postaw na doradztwo energetyczne!

Budowa własnego domu to olbrzymie przedsięwzięcie, zarówno logistyczne, jak i finansowe. Warto odpowiednio przygotować się do tego procesu i nie pozwolić, aby cokolwiek nas zaskoczyło. Poza zdobyciem finansowania budowy warto zastanowić się nad tym, jak w przyszłości zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie czy prąd. Na etapie budowy warto zainteresować się doradztwem energetycznym, udzielanym przez profesjonalistów. Czym jest ta usługa i jak może nam pomóc?

Czym jest doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają nie tylko deweloperzy czy inwestorzy, ale klienci indywidualni. Doradztwo polega na kompleksowym przygotowaniu merytorycznym klienta do budowy energooszczędnego domu lub budynku użytkowego. W zakresie doradztwa energetycznego znalazły się takie zagadnienia jak:

  • Dobór materiałów budowlanych uwzględniając ich wartości cieplne i dopasowanie do możliwości finansowych klienta,
  • Zabezpieczenie budynku przed chłodem, również na etapie budowy,
  • Kontrolowanie podwykonawców (zespołów budowlanych, termoizolacyjnych),
  • Dopasowanie i dobór konkretnych źródeł ciepła, z uwzględnieniem rodzaju domu czy budynku oraz redukcji przyszłych kosztów,
  • Prawidłowe usytuowanie okien, ich wybór oraz odpowiednie uszczelnienie,
  • Propozycje związane z alternatywnymi metodami ogrzewania wody użytkowej.

Do kogo kierowana jest oferta doradztwa energetycznego?

Początkowo z doradztwa energetycznego korzystali wyłącznie deweloperzy oraz inwestorzy przygotowujący się do budowy budynków użytkowych. Obecnie usługa doradztwa energetycznego coraz chętniej wykorzystywana jest również przez indywidualnych klientów, którzy pragną mieć większą kontrolę nad ekipami budującymi ich dom oraz znać możliwości związane z zagadnieniem energooszczędności. Wykorzystanie porad specjalistów z pewnością okaże się dobrą inwestycją: obecnie mamy setki możliwości związanych z ocieplaniem domu, podnoszeniem jego termoizolacji – warto je poznać dzięki ekspertom!

Wśród wykonywanych prac w ramach doradztwa energetycznego wymienia się przede wszystkim termowizję – dzięki wykorzystaniu nowoczesnej kamery termowizyjnej możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych luk czy szpar, które w przyszłości mogłyby skutkować wpadaniem chłodnego powietrza do wnętrza i wychładzaniem pomieszczenia.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON