Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Zadbaj o swój portfel – audyt energetyczny

Zadbaj o swój portfel – audyt energetyczny

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na zamówienie usługi audytu energetycznego – dotyczy to nie tylko spółdzielni mieszkaniowych czy firm budowlanych, ale również indywidualnych klientów, zamieszkujących w domach jednorodzinnych. Audyty pozwalają na określenie właściwości termicznych budynku i wskazanie, jakie działania powinny zostać podjęte w celu poprawienia komfortu termicznego jego mieszkańców.

Dyskomfort termiczny w pomieszczeniach, budynkach, biurach może być spowodowany licznymi czynnikami. Najpopularniejszym jest oczywiście niesprawna instalacja grzewcza. Niestety – w przypadku spółdzielni mieszkaniowych naprawy tego rodzaju przeprowadzane są dopiero wiosną, kiedy kończy się sezon grzewczy. Skazuje to mieszkańców na radzenie sobie z chłodem w pomieszczeniach przez całą zimę.

A może to okna?

Powszechnym problemem są również nieszczelne okna. Zazwyczaj to stolarka okienna starszej generacji powoduje problemy. Przede wszystkim problemem jest stolarka tworzona z nieodpowiednio zabezpieczonego drewna. Pod wpływem niskich temperatur oraz trzaskającego mrozu takie drewno kurczy się, rozwarstwia, tworząc szpary, przez które wpadają chłodne podmuchy.

Niezwykle często powodem nieszczelności okien są uszczelki, szczególnie te starsze, tworzone z klasycznej gumy, bez domieszek. Obecnie uszczelki tworzy się z tworzyw elastycznych, odpornych na wysokie i niskie temperatury. Żywotność takich uszczelek jest bardzo długa. Niestety, uszczelki starego typu szybko sztywnieją, tracą elastyczność, pękają.

Okazuje się, że również nieprofesjonalne osadzenie okien może być przyczyną przedostawania się chłodnego powietrza do wewnątrz pomieszczeń. Wina leży po stronie nieodpowiednio wymierzonych ram okiennych, jak i pianek uszczelniających niskiej jakości. W przypadku tych ostatnich one również kruszeją pod wpływem niskich temperatur, powodując nieszczelność. Niestety, takie usterki możliwe są do wykrycia jedynie przy pomocy kamer termowizyjnych.

Opisane sytuacje często prowadzą do znacznego podwyższenia opłat za ogrzewanie. W skali półrocza może być to kolosalna kwota. Czy istnieje sposób na uniknięcie takich sytuacji? Tak- pomogą nam audyty energetyczne.

Czym jest audyt energetyczny?

Celem audytu energetycznego jest stworzenie kompleksowej ekspertyzy dotyczącej możliwości podejmowania konkretnych działań w celu polepszenia termoizolacji w pomieszczeniach. Celem tych działań jest oczywiście zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. W audycie mogą zostać zawarte wyceny i opłacalność konkretnych rozwiązań.

Macie Państwo pytania?

W przypadku pytań Pozostajemy do dyspozycji. Usługę wykonujemy w: Rzeszów jak i cały kraj.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON