Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Usługi termowizyjne jako sposób na spokojniejsze życie

Usługi termowizyjne jako sposób na spokojniejsze życie

Nasz komfort i bezpieczeństwo w domu czy w mieszkaniu zależy od szeregu różnorodnych czynników. Aby w pełni cieszyć się nowym mieszkaniem czy domem powinniśmy poświęcić nieco czasu na dokładne oględziny czy też bacznie przyglądać się samej budowie. W wielu przypadkach może się bowiem okazać, że błędy i brak profesjonalizmu ekip budowlanych w przyszłości mogą kosztować nas naprawdę dużo. Jak ustrzec się takich problemów? Z pomocą przychodzi termowizja!

Usługi termowizyjne w budownictwie – czy warto z nich skorzystać?

Usługi termowizyjne to ogół zadań wykonywanych przy pomocy niezwykle czułych kamer termowizyjnych. Urządzenia te, wyposażone w dokładne wyświetlacze, są w stanie wskazać nam nawet najmniejsze różnice temperatur na powierzchniach płaskich. Do niedawna wykorzystywane były one wyłącznie przez ekipy remontowe. Dzisiaj usługa badania termowizyjnego jest w zasięgu ręki każdego z nas. Kiedy takie oględziny mogą okazać się przydatne?

Kamery termowizyjne wykorzystywane są:

  • Podczas oceny jakości izolacji cieplnej budynków
  • W czasie diagnostyki wad konstrukcyjnych budynków
  • Do wykrywania zawilgocenia na ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynków
  • Do kontroli instalacji grzewczych w domach
  • Podczas audytów energetycznych (zdjęcia z kamer termowizyjnych mogą także stanowić dowód w sprawach o odszkodowanie z powodu źle wykonanej elewacji czy termoizolacji)
  • Podczas oceny osadzenia drzwi i stolarki okiennej
  • Do sprawdzania jakości wykonanych połączeń pomiędzy stropami a ścianami,
  • Do lokalizacji nieszczelności w przewodach kominowych,
  • Do oceny jakości izolacji poddasza
  • Do badania jakości pracy ogrzewania podłogowego.

Badania termowizyjne służące do lokalizacji przecieków w dachu

Coraz częściej kamery termowizyjne wykorzystywane są w celu lokalizacji przecieków poszycia dachowego. Okazuje się, że dzięki nim problem ten rozwiązywany jest praktycznie od razu. Problematyczność diagnostyki tego problemu wynika przede wszystkim z nachylenia płaszczyzn i możliwości spływania wody, przez co bez kamery lokalizacja miejsca przecieku może okazać się bardzo długa.

Jak jeszcze wykorzystywane są kamery termowizyjne?

Zastosowanie kamer termowizyjnych jest niezwykle szerokie: poza budownictwem są one chętnie stosowane np. w przemyśle, gdzie pozwalają na detekcję wszelkich nieprawidłowości w pracy silników elektrycznych czy określanie miejsca przegrzania łożysk tocznych. Kamery służą także w ciepłownictwie, gdzie wykorzystywane są do lokalizacji podziemnych sieci ciepłowniczych oraz ich kontroli.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON