Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja – zamów usługę i ciesz się ciepłym i komfortowym domem

Termowizja – zamów usługę i ciesz się ciepłym i komfortowym domem

Decydując się na budowę własnego domu musimy myśleć o setkach drobnych spraw – począwszy od załatwienia wszystkich, istotnych dokumentów, poprzez wybranie odpowiednich materiałów budowlanych, a kończąc na decyzji odnośnie okien, dachówek i innych. Proces budowy domu bywa więc żmudny i czasochłonny. Niestety, wielokrotnie zdarza się, że z powodu niedopatrzenia ekip budowlanych czy też zwykłego niechlujstwa dom nie jest zabezpieczony termicznie tak, jak powinien. Jest to jednak dostrzegalne dopiero po jego wykończeniu i zamieszkaniu w nim. Czy istnieje metoda na sprawdzenie szczelności termicznej domu przed jego ukończeniem?

Termowizja: sposób na chłód w domach i budynkach usługowych

Problem chłodu przedostającego się do wnętrz budynków jest powszechny: nie pomaga silne dogrzewanie kaloryferami, a jedynie zwiększa to rachunki. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed tym problemem jest zastosowanie kamer termowizyjnych. Tego rodzaju rozwiązanie proponowane jest przez kilkanaście topowych firm w Polsce. Kamera termowizyjna posiada wysoką czułość termiczną oraz świetne parametry – pozwala na precyzyjne określenie, gdzie w pomieszczeniu znajduje się nieszczelność. W praktyce najczęściej są to okolice ram okiennych, osadzonych w sposób nieprawidłowy lub też źle zabezpieczonych.

Gdzie znajdą zastosowanie kamery termowizyjne?

Zastosowanie kamer termowizyjnych jest bardzo szerokie – poza klasycznym budownictwem (zarówno przemysłowym, użytkowym, jak i indywidualnym), kamery termowizyjne stosowane są również w branży ciepłowniczej (lokalizacja podziemnych sieci ciepłowniczych), energetycznej (wskazywanie miejsc przegrzania sieci elektrycznej), przemysłowej (określenie miejsc przegrzania łożysk tocznych, kontrola pracy agregatów). Kamery termowizyjne są także stosowane w informatyce – pomagają ocenę ilości i kontrolę nagrzanego powietrza pochodzącego z serwerowni. Co ciekawe, kamery termowizyjne znajdują również zastosowanie w medycynie oraz weterynarii.

Kto może skorzystać z termowizji?

Początkowo usługa termowizji kierowana była przede wszystkim do deweloperów i przedsiębiorców budujących budynki użytkowe, przemysłowe. Dzisiaj z usługi termowizyjnej korzysta coraz więcej klientów indywidualnych, najczęściej w czasie stawiania domu. Chcą mieć oni pewność, że dom został dobrze zaizolowany.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON