Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja – usługa także dla klientów indywidualnych!

Termowizja – usługa także dla klientów indywidualnych!

O termowizji mówi się coraz częściej – i to nie tylko w kontekście możliwości tej dziedziny, ale jej zastosowania na co dzień. Do niedawna usługi termowizyjne wykorzystywane były przede wszystkim przez inwestorów budowlanych, deweloperów. Dzisiaj wiemy, że termowizja doskonale sprawdza się jako usługa oferowana osobom prywatnym, które budują dom czy chcą zdiagnozować problem z niską temperaturą w pomieszczeniach.

Co warto wiedzieć o termowizji?

Termowizja to usługa wykonywana przy pomocy niezwykle czułej kamery termowizyjnej. Jej działanie polega na wykrywaniu różnic termicznych, a wszelkie odchylenia od normy doskonale widoczne są na specjalnie przystosowanym ekranie. Im bardziej czułe urządzenie, tym bardziej dokładny pomiar.

Jakie zastosowanie mają kamery termowizyjne?

Dla większości osób termowizja kojarzy się wyłącznie z wychwytywaniem różnic temperatur we wnętrzach pomieszczeń, szukaniem nieszczelności. Okazuje się jednak, że zastosowanie kamer termowizyjnych jest znacznie szersze. Termowizja wykorzystywana jest przede wszystkim w budownictwie – pozwala na ocenę jakości izolacji cieplnej, ale i kontrolę systemów grzewczych, ocenę osadzenia okien. W przypadku ciepłownictwa kamera termowizyjna pokazuje lokalizację podziemnych sieci ciepłowniczych oraz pozwala na kontrolę komór i węzłów ciepłowniczych. Szerokie zastosowanie kamer termowizyjnych notuje się także w energetyce – pomagają one w określeniu miejsc przegrzania przewodów elektrycznych, badaniu stacji rozdzielczych, złączy, transformatorów.

Termowizja wykorzystywana jest w przemyśle. Pozwala na określenie przegrzanych miejsc w łożyskach tocznych podczas ich ruchu, jak również wspomaga kontrolę agregatów zespołów maszyn. Również informatycy często korzystają z pomocy kamer – służą one do oceny jakości pracy serwerowni oraz ich wentylacji.

Termowizja dla klienta indywidualnego

Kamery termowizyjne od niedawna pojawiają się również w domach i mieszkaniach prywatnych. Najczęściej doradztwo termowizyjne niezbędne jest wtedy, kiedy w mieszkaniu, pomimo ogrzewania, utrzymuje się niska temperatura. Dzięki kamerze termowizyjnej możliwe będzie przeprowadzenie profesjonalnego badania okien czy kaloryferów. Wyniki badań termowizyjnych mogą stanowić również pomocny dowód podczas reklamacji stolarki okiennej czy też ocieplenia budynku – warto o tym pamiętać.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON