Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja – sposób na polepszenie komfortu cieplnego w pomieszczeniach

Termowizja – sposób na polepszenie komfortu cieplnego w pomieszczeniach

Badania kamerą termowizyjną stają się coraz popularniejsze – korzystają z nich duże firmy, deweloperzy, osoby odpowiedzialne za pracę w zakładach przemysłowych, energetycznych. Jakie możliwości daje kamera termowizyjna? W jakich przypadkach sprawdza się ona najlepiej? Czy zamówienie usługi termowizyjnej jest trudne?

Najkrócej mówiąc, badania termowizyjne przeprowadzane są w celu wykrycia różnic w temperaturze powietrza w budynkach i poza nimi. Niezwykle czuła kamera na podczerwień pozwala na zaobserwowanie zmian w temperaturze i precyzyjne określenie anomalii czy defektów, np. w murach budynku, w ramach okiennych, ale również na otwartej przestrzeni.

Kiedy usługa termowizji jest wskazana?

Zamówienie badania termowizyjnego powinno mieć miejsce w przypadku, kiedy przez długi okres czasu (kilka miesięcy) obserwujemy niską temperaturę w mieszkaniach, pomimo silnego dogrzewania kaloryferami, piecykami. Badania termowizyjne zalecane są również podczas sprawdzania gotowych budynków użyteczności publicznej, dedykowanych dla biur. W przypadku firm informatycznych czy zakładów przemysłowych badania termowizyjne powinny być zlecane regularnie, aby kontrolować stan nagrzania konkretnych elementów, infrastruktury zakładu. Wpływa to na polepszenie poziomu bezpieczeństwa pracowników i samych maszyn.

Kto może skorzystać z usługi termowizyjnej?

Badania kamerą termowizyjną dostępne są dla każdego zainteresowanego – klientów indywidualnych, firm, deweloperów, instytucji państwowych. Długość badania termowizyjnego zależy od powierzchni mieszkania, domu czy budynku. Na życzenie klienta możliwe jest stworzenie dokładnego raportu, w którym znajdą się zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną, analiza badania, wnioski i podpowiedzi.

W jakich dziedzinach termowizja znajduje zastosowanie?

Okazuje się, że termowizja jest zagadnieniem wszechstronnym, pozwalającym na wykrycie problemów nie tylko w przypadku termoizolacji domów. Stosowana jest ona również w ciepłownictwie (lokalizacja podziemnych linii ciepłowniczych, kontrola komór i węzłów ciepłowniczych), energetyce (określanie miejsc przegrzania przewodów elektrycznych, badania stacji rozdzielczych, transformatorów, złączy elektrycznych i innych). Badania termowizyjne stosowane są również w przemyśle (określanie miejsc przegrzania łożysk tocznych, kontrola pracy agregatów), informatyce (kontrola i odprowadzanie nagrzanego powietrza z serwerowni).

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON