Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja – przydatna w wielu dziedzinach!

Termowizja – przydatna w wielu dziedzinach!

Przecieki dachu, nieszczelne okna - te problemy sprawiają, że wygodne i komfortowe mieszkanie w nowym domu staje się udręką. Usterki budowlane zdarzają się nader często, jednak najczęściej wada pozostaje ukryta do momentu nagłego ochłodzenia. Aby uniknąć takich sytuacji czy też szybko zdiagnozować problem chłodu wewnątrz domu warto zastosować kamery termowizyjne. Czym są i kiedy możemy je stosować?

Czym jest kamera termowizyjna?

Kamery termowizyjne to urządzenia o niebywałej czułości termicznej – dzięki nim możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych różnic temperatur. Warto pamiętać, że im lepsza kamera, tym lepszy obraz otrzymamy na jej wyświetlaczu.

Kamery termowizyjne stosowane są każdego dnia na budowach – dysponują nimi profesjonalne firmy budowlane, ale i te specjalizujące się w ocenie energetycznej budynków.

Kto może skorzystać z kamery termowizyjnej?

Do niedawna głównymi zainteresowanymi działaniem kamer termowizyjnych byli przedsiębiorcy oraz deweloperzy. Dzisiaj usługa badania kamerą termowizyjną dostępna jest dla każdego inwestora, również prywatnego. Dzięki kamerom możliwe jest określenie miejsca nieszczelności zarówno w przypadku domu w stanie surowym, jak i domu gotowego do zamieszkania. Niezwykle przydatne jest także wykorzystanie kamer termowizyjnych w przypadku detekcji przecieków dachu czy nieszczelności komina.

Kamera termowizyjna pomoże Ci dochodzić swoich praw!

Zdjęcia pochodzące z kamer termowizyjnych mogą być solidnym dowodem w sprawie odszkodowania, np. od nierzetelnej firmy budowlanej. Dodatkowo są one również wykorzystywane podczas tworzenia audytów energetycznych.

Kamery termowizyjne przydatne również poza domem

Kamery termowizyjne doskonale sprawdzają się podczas identyfikacji problemów w różnorodnych dziedzinach przemysłu. W przypadku ciepłownictwa pomagają w lokalizacji podziemnych sieci ciepłowniczych oraz w kontroli podziemnych węzłów ciepłowniczych. Energetyka wykorzystuje kamery do określenia miejsc przegrzania przewodów elektrycznych i badania stacji rozdzielczych. Kamery termowizyjne pozwalają także na detekcję nieprawidłowo działających silników elektrycznych, określenie miejsca przegrzania łożysk tocznych. Dzięki kamerom możliwe jest również kontrola nagrzanego powietrza w serwerowniach.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON