Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Termowizja – co warto o niej wiedzieć?

Termowizja – co warto o niej wiedzieć?

Usługi termowizyjne są coraz chętniej wykorzystywane podczas budowania obiektów handlowych, budynków przemysłowych, jak i domów jednorodzinnych. Ten rodzaj usługi pozwala nie tylko wykryć nieszczelność w pomieszczeniach, ale i dopasować konkretne i skuteczne rozwiązania dla danych sytuacji.

Usługi termowizyjne prowadzi kilkanaście topowych firm w Polsce – mają one ręce pełne roboty. Popularność usług termowizyjnych rośnie przede wszystkim zimą, kiedy jeszcze dokładniej można określić problem nieszczelności termicznej budynku. Jak przeprowadzane są takie badania? Na co może liczyć klient?

Badanie termowizyjne – na czym się opiera?

Badania termowizyjne wykonywane są przy pomocy niezwykle czułych urządzeń analizujących temperaturowe działanie podczerwieni. Kamery termowizyjne pozwalają na określenie obszarów chłodniejszych i cieplejszych na podstawie czułości widmowej. Urządzenia takie stosowane są nie tylko w budownictwie – ich zastosowanie notuje się również w ratownictwie, straży pożarnej.

Badania termowizyjne dla firm i deweloperów

Badania termowizyjne nierzadko stanowią jeden z elementów badań gotowych budynków, oddanych niedawno do użytku. Dzięki zastosowaniu niezwykle czułych kamer możliwe jest wykrycie źródeł nieszczelności, a tym samym możliwość reklamowania jakości samego budynku. Wykrywanie nieprawidłowości termicznej w budynkach to jednak nie jedyne zadanie osób tworzących pomiary. Klient może liczyć na dokładny raport z badania, zawierający zdjęcia termowizyjne oraz rzeczywiste, analizę badanych punktów oraz powierzchni. W takim raporcie nie może zabraknąć również wniosków oraz sugestii związanych z naprawą usterek.

Badania termowizyjne dla indywidualnego klienta

.Coraz większą grupę klientów firm specjalizujących się w pomiarach termowizyjnych stanowią właściciele domów jednorodzinnych. Zazwyczaj zgłaszają się oni z problemem niemożliwości utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz domu. Podejrzenia zazwyczaj padają na złą termoizolację domu lub błędy budowlane. Podczas termowizji sprawdzane są przede wszystkim okna, drzwi, kratki wentylacyjne, ale i wyloty kominowe. Klienci indywidualni również mogą liczyć na to, że po skończonych pomiarach otrzymają od wykonawcy dokładny raport. Znajdą się w nich wnioski i sugestie związane z poprawą termoizolacji domu.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON