Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Poznaj zalety termowizji!

Poznaj zalety termowizji!

O zaletach termowizji i usług termowizyjnych mówi się coraz więcej – jest to bezpieczna i skuteczna metoda na wykrycie wszelkich nieszczelności w strukturze budynku, ale i szansa na lepszą diagnostykę w takich branżach jak przemysł samochodowy, energetyka, informatyka, weterynaria. Termowizja najczęściej jednak stosowana jest w przypadku oceny jakości izolacji cieplnej. Co warto o niej wiedzieć?

Termowizja to metoda badawcza, pozwalająca na precyzyjne wykrycie wszelkich zmian temperatury, zarówno w pomieszczeniach, na zewnątrz, ale i w przypadku urządzeń elektronicznych, ludzi, zwierząt. Zastosowanie termowizji w budownictwie pozwoliło na skuteczniejsze eliminowanie błędów budowlanych i ich celne wskazywanie. Badania termowizyjne wykonywane są przy pomocy bardzo czułej kamery termowizyjnej, odznaczającej się doskonałą czułością na wszelkie zmiany temperatur. Oczywiście ważna jest także jakości otrzymywanych za pomocą kamery obrazów – producenci kamer termowizyjnych prześcigają się unowocześnieniach swoich produktów.

Kto może skorzystać z doradztwa termowizyjnego?

Zasadniczo firmy oferujące badania kamerą termowizyjna dopasowują swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, firm, deweloperów, jak i spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot. Okresem, w którym badania termowizyjne zamawiane są najczęściej to jesień i zima – właśnie wtedy możliwe jest precyzyjne określenie defektów budynków.

W jakich przypadkach badania kamerą termowizyjną są najbardziej wskazane?

Powodem do zamówienia usługi termowizji jest najczęściej niska temperatura w pomieszczeniach, pomimo silnego dogrzewania. Powodem wychłodzenia może być nieszczelna stolarka okienna lub usterka w izolacji termicznej. Kamery termowizyjne sprawdzają się także w diagnostyce uszkodzeń w instalacjach c.o. i c.w.u.

Termowizja – to się opłaca!

Badania termowizyjne znacząco mogą wpłynąć nie tylko na nasz komfort, ale przede wszystkim na miesięczne wydatki. Zlokalizowanie defektów w ociepleniu budynków oraz ich naprawa sprawi, że nie będzie konieczności nadmiernego dogrzewania mieszkania czy domu.

Badania termowizyjne mogą być połączone z szybką diagnozą – takie usługi zamawiają najczęściej klienci indywidualni, pragnący wykryć problem w obrębie domu, mieszkania. Firmy trudniące się termowizją mogą jednak zaproponować stworzenie profesjonalnego raportu, w którym znajdą się zdjęcia z kamery, jak i wnioski i proponowane sugestie.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON