Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Pomiary oświetlenia – zadbaj o komfort swoich oczu podczas pracy i odpoczynku!

Pomiary oświetlenia – zadbaj o komfort swoich oczu podczas pracy i odpoczynku!

Oświetlenie powinno być dopasowane przede wszystkim do funkcji pomieszczenia oraz tego, kto z niego korzysta - przekonują o tym architekci i dekoratorzy wnętrz. Niestety, bardzo często podczas dekorowania mieszkania zapominamy o tym, jak ważne jest odpowiednie światło. Problem ten dotyczy nie tylko mieszkań czy domów, ale i pomieszczeń, gdzie pracujemy, spędzamy czas, odpoczywamy.

Pomiary oświetlenia – obowiązkowe dla biur, firm, placówek oświatowych

Pomiary oświetlenia nie są niczym nowym – konieczność ich wykonania wynika z konkretnych rozporządzeń i dotyczy przede wszystkim biur, firm, placówek użyteczności publicznej, ale również szkół, placówek szkolnych i wielu innych. Pomiary oświetleni powinny być wykonywane zawsze przed oddaniem konkretnego pomieszczenia do użytkowania oraz za każdym razem, kiedy na danym stanowisku pracy dojdzie do modernizacji oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy czy w szkole jest niezbędne do tego, aby móc pracować, wykonywać polecenia nauczyciela. Niedostateczna ilość światła przełoży się na pojawianie się problemów ze wzrokiem oraz koncentracją, co z kolei wpłynie na obniżoną jakość wykonywanych zadań.

Kto wykona dla nas pomiary oświetlenia?

Pomiary oświetlenia wykonywane są przez wyspecjalizowane firmy, które przy pomocy siatek pomiarowych wyznaczają punkty pomiarowe. Warto dodać, że nie ma uniwersalnej siatki pomiarowej – ilość punktów pomiarowych na siatce określa konkretny algorytm. Dlatego też nie ma możliwości odgórnej wyceny, każdy przypadek jest analizowany jako indywidualny projekt.

Po przeprowadzonym badaniu tworzony jest specjalny dokument, w którym znajdują się: informacje o strukturze obiektu, tabele pomiarowe, legenda danych pomiarowych. W dokumentacji nie może zabraknąć oceny parametrów oświetlenia, uwag i harmonogramu badań pomiarowych.

Czy tworzenie pomiarów oświetlenia w domu ma sens?

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby również w pomieszczeniach prywatnych dokonać pomiarów oświetlenia. Wynika to zazwyczaj z troski o zdrowie bliskich, ale i z faktu, że coraz częściej przenosimy naszą pracę właśnie do domu. Pomiary oświetlenia będą świetnym uzupełnieniem przygotowania domowego biura. Mogą okazać się także pomocne przy ustawiania kolejnych punktów światła w salonach, pokojach dziennych, pokojach dzieci czy sypialniach.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON