Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Jakie korzyści przynosi doradztwo energetyczne?

Jakie korzyści przynosi doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne jest coraz częściej zamawianą usługą, i to nie tylko w przypadku dużych inwestorów, ale i osób prywatnych, pragnących prawidłowo zbudować i wyposażyć swój nowy dom. Okazuje się, że ten rodzaj pomocy przyczynia się nie tylko do polepszenia komfortu bytowego, ale i do poszerzenia wiedzy i zmniejszenia rachunków w przyszłości. Co warto wiedzieć o doradztwie energetycznym?

O tym jak ważne jest zapewnienie dobrej izolacji cieplnej w budynku nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej osób prywatnych, przygotowujących się do budowy domu, decyduje się na pomoc specjalistów w zakresie doradztwa energetycznego. Co ważne: doradztwo energetyczne może być przeprowadzane zarówno przed budową domu, w jego trakcie lub też po dodaniu budynku do użytku. Audyty energetyczne zamawiane są również w przypadku obiektów handlowych, przemysłowych.

Jakie zagadnienia poruszane są podczas audytów energetycznych?

Podczas przeprowadzania audyty energetycznego analizowany jest przede wszystkim dobór materiałów, pod względem ich własności cieplnych - oczywiście sam dobór musi być także zgodny z zaplanowanym budżetem inwestora czy indywidualnego klienta. Kolejnym zagadnieniem jest omówienie z klientem właściwego zabezpieczenia budynku przed wnikaniem chłodu – możliwe jest tof już na etapie planowania inwestycji.

Podczas udzielania porad energetycznych klient może także liczyć na wskazówki, jak kontrolować pracę i egzekwować swoje prawa w kontakcie z zespołami budowlanymi i termoizolacyjnymi. To bardzo ważne, aby znał swoje prawa i potrafił egzekwować prawidłowe wykonanie pracy na terenie swojej posesji. Doradztwo energetyczne obejmuje również wskazówkę związaną z wyborem najlepszego źródła ciepła dla tej konkretnej inwestycji. Jest ono dobierane przede wszystkim pod względem potencjalnej redukcji kosztów w przyszłości. W czasie audytu klient może także liczyć na doradztwo związane z właściwym usytuowaniem okien oraz szklanych przegród na planie domu.

Audyty energetyczne zamawiane są również w przypadku decyzji o kupnie budynku już stojącego. Dzięki nim możliwe jest określenie wydatków na ogrzewanie na kilka kolejnych lat, ale przede wszystkim sprawdzenie czy budynek został odpowiednio ocieplony. Wszelkie uchybienia będą mogły zaważyć na cenie końcowej obiektu.

Co otrzymuje klient?

W zależności od potrzeb dla klienta może zostać sporządzony specjalny dokument, w którym znajda się zdjęcia z kamery termowizyjnej, jak również wszelkie wnioski i sugestie.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON