Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Jak zlokalizować przeciek w dachu? Wykorzystaj najnowsze technologie!

 Jak zlokalizować przeciek w dachu? Wykorzystaj najnowsze technologie!

Przeciek dachu wydaje się być dzisiaj jedną z częstszych i bardziej uciążliwych usterek, z jakimi muszą borykać się posiadacze domów jednorodzinnych czy mieszkańcy lokali usytuowanych na poddaszu. Wykrycie takiego przecieku może okazać się problematyczne, jeśli zajmujemy się tym sami. W jakich miejscach szukać przecieków? Które elementy są najbardziej narażone? Jak radzić sobie z przeciekami, których nie potrafimy zlokalizować?

Nieszczelny dach – jakie mogą być tego przyczyny?

Przeciekający dach to powszechny problem, zarówno w domach nowych, jak i kilkunastoletnich. Przyczyny tkwią zazwyczaj w usterkach elementów dachowych, ale mogą być także spowodowane niedbałością wykonanych prac przez ekipy dekarskie. Zazwyczaj najlepszym testem szczelności dachu są obfite opady deszczu lub też zalegający śnieg. Podczas oględzin przeciekających dachów najczęściej diagnozowane jest nieprawidłowo położone pokrycie, źle zamontowane dachówki, uszkodzone folie dachowe. Problemem okazują się być także źle montowane okna dachowe i wyłazy! Lokalizacja wycieków może okazać się naprawdę trudna!

Lokalizacja wycieku wody nie jest prosta!

Najczęściej przeciek diagnozujemy dopiero w momencie, kiedy woda zaczyna kapać lub spływać na podłogę. Rzadko kiedy zwracamy wcześniej uwagę na zawilgocenie ściany czy pojawiającą się pleśń. Powinniśmy pamiętać, że miejsce kapania wody nie zawsze będzie tożsame z miejscem przecieku! Wykrywanie przecieków wody bywa naprawdę uciążliwe!

Wykorzystaj nowoczesne urządzenia diagnostyczne

Niewiele osób wie, że lokalizacja wycieku wody może być znacznie prostsza przy użyciu kamery termowizyjnej! Kamery tego typu doskonale rejestrują nawet najmniejsze różnice temperatur w pomieszczeniach. Dzięki nim wykrywanie wycieków wody przebiegnie znacznie szybciej.

Kto zaoferuje nam badania wykonywane kamerami termowizyjnymi?

Badania kamerami termowizyjnymi oferowane są przez wiele firm – sama usługa nie jest droga, a badanie trwa dosłownie kilkanaście minut. Klienci mogą wspólnie ze specjalistą przyjrzeć się miejscom przecieków lub też poprosić o stworzenie profesjonalnego dokumentu z opinią oraz zdjęciami. Zdjęcia wykonane kamerami termowizyjnymi mogą stanowić dowód podczas ubiegania się o odszkodowanie w związku ze źle wykonanymi pracami dekarskimi czy budowlanymi. Lokalizacja przecieków wody przy pomocy kamery termowizyjnej to prawdziwa rewolucja!

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON