Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Jak zlokalizować przeciek w dachu – wskazówki!

Jak zlokalizować przeciek w dachu – wskazówki!

Przecieki z dachu potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie – szczególnie kiedy wprowadzamy się do nowego domu i sytuacja taka nie powinna mieć miejsca. Sam dach jest specyficzną konstrukcją, narażoną na różnorodne uszkodzenia. To jednak nie tylko on może być winien! Jak znaleźć przeciek dachu? Podpowiadamy!

Nieszczelny dach, problem z oknami, przeciekający świetlik…

Okazuje się, że pojęcie „przeciekający dach” jest bardzo niedokładne. Przeciekać bowiem może nie tylko samo poszycie dachowe, ale również elementy dookoła. Problem z nieszczelnym dachem wynika zazwyczaj z błędów wykonanych przez zespoły dekarskie, nieco rzadziej – ze zniszczenia folii dachowej. Ta jednak może zostać uszkodzona już na etapie instalacji, np. poprzez popiół z papierosa. W wielu przypadkach za przecieki dachu winne są źle wstawione okna dachowe – nieprawidłowe zabezpieczenie sprawia, że do wnętrza przenika woda. Problemem bardzo często są również świetliki i włazy dachowe. Przeciekać może również źle obrobiony komin! Lokalizacja przecieków dachowych powinna uwzględnić wszystkie te elementy.

Co powinno zwrócić nasza uwagę?

Zazwyczaj przeciek zauważamy dopiero wtedy, kiedy woda zaczyna kapać na podłogę. Warto co jakiś czas kontrolować stan poszycia i okien, szukając oznak wilgoci czy pojawiającej się pleśni. Dzięki takim oględzinom znacznie szybciej uda się naprawić poszycie, nie doprowadzając do przeciekania dachu. Najlepszym testem na to, czy jakikolwiek z elementów dachowych przecieka, jest obserwacja podczas zalegania dużych ilości śniegu.

Czy możliwe jest szybkie wykrycie przecieku?

Wykrywanie przecieków wody w dachu może okazać się żmudne i trudne – wszystko dlatego, że miejsce kałuży na podłodze nie musi odpowiadać miejscu samego przecieku. Pamiętajmy, że woda może długo spływać po powierzchni, zanim zetknie się z ziemią.

Zastosuj kamerę termowizyjną i szybko zlokalizuj przeciek

Wykrywanie wycieków wody stanie się znacznie prostsze przy zastosowaniu kamer termowizyjnych. Takie usługi oferuje już wiele firm na terenie każdego województwa! Zastosowanie czułej kamery termowizyjnej pozwala na dokładne obserwowanie różnic temperatury na danych powierzchniach. Lokalizacja wycieków przy pomocy kamery termowizyjnej zajmie nam zdecydowanie mniej czasu. Zastosowanie kamery termowizyjnej i zdjęć pochodzących z badania nią może stanowić dowód w sprawie roszczenia o odszkodowanie od nieuczciwych firm dekarskich czy deweloperów. Lokalizacja wycieku wody jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON