Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Jak zlokalizować przeciek w dachu?

Jak zlokalizować przeciek w dachu?

Przecieki z dachu to prawdziwe utrapienie – nie tylko w przypadku starych domów czy szeregowców, ale również w nowym budownictwie. Powodów na występowanie tego problemu może być wiele. Zanim zabierzemy się do naprawiania warto poznać wszystkie z nich i zadbać o prewencję dachu!

Powody przeciekania dachu – nie tylko z powodu wieku tworzywa!

Wykrywanie przecieków wody jest niezwykle trudne – zanim więc będziemy szukać konkretnego miejsca powinniśmy poznać najczęstsze powody, dla których w poszyciu powstaje dziura. Zazwyczaj najbardziej podatne na przeciekanie i uszkodzenia są miejsca, gdzie łączą się ze sobą różne elementy. Przeciekanie może być spowodowane nieprawidłową pracą dekarską, uszkodzeniem folii dachowej, ale również złym osadzeniem okien dachowych! W przypadku tych ostatnich winę ponosi złe uszczelnienie. Przecieki znajdują się również w okolicach komina – powodem są oczywiście źle wykonane obróbki tego elementu.

Zwracaj uwagę na niewielkie oznaki wilgoci

Okazuje się, że zanim z dachu zacznie kapać na podłogę, a wyciek stanie się doskonale widoczny, możemy samodzielnie szukać miejsc narażonych na przeciekanie. Naszą czujność powinno wzbudzić przede wszystkim pojawianie się pleśni czy wilgoci wokół kominów, kratek wentylacyjnych, świetlików. Doskonałym momentem na oględziny dachu i wykrywanie wycieków wody jest okres, kiedy na dachu zalega pokrywa śnieżna.

Miejsce przecieku niekonieczne tam, gdzie kapie woda

Lokalizacja przecieków wody to trudne zadanie – większość z nas szuka dziury nad miejscem, gdzie kapie woda. Pamiętajmy jednak o budowie dachu i o tym, że woda najczęściej będzie spływać po jego powierzchni. Dlatego wnikliwie oglądajmy poszycie i sprawdzajmy również w miejscach mniej oczywistych.

Lokalizacja wycieków przy pomocy nowoczesnej technologii

Dzisiaj na szczęście nie musimy samodzielnie szukać przecieków. Lokalizacja wycieku wody jest znacznie łatwiejsza przy zastosowaniu kamer termowizyjnych. Dzięki niezwykle czułej kamerze możliwe jest odnalezienie różnicy termalnej na płaszczyznach takich jak dachy, stropy, wnęki okienne. Lokalizacja wycieków przy pomocy kamery termowizyjnej trwa dosłownie kilka minut – to olbrzymia oszczędność naszego czasu i pieniędzy. Zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną mogą stanowić dowód w sprawie rękojmi czy odszkodowania za źle wykonane prace dekarskie.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON