Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Dowiedź się jak doradztwo energetyczne może wpłynąć na Twoje życie!

Dowiedź się jak doradztwo energetyczne może wpłynąć na Twoje życie!

Czy chciałbyś, aby Twój dom był nie tylko bezpieczny, ale i pełen komfortu? Na nasz komfort jako domowników wpływa wiele czynników, jednak jednym z najważniejszych jest odpowiednia temperatura. Okazuje się, że możemy zadbać o naszą wygodę termiczną podczas budowy domu lub tuż po jego oddaniu do użytku. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą usługi doradztwa energetycznego!

Czym jest doradztwo energetyczne i jak może pomóc nam w czasie budowy domu?

Doradztwo energetyczne było do niedawna usługą oferowaną przede wszystkim deweloperom i dużym inwestorom – najczęściej oferta skierowana była do osób decyzyjnych związanych z kwestiami ogrzewania, eksploatacji budynku, finansami. Dzisiaj doradztwo energetyczne jest wykorzystywane coraz częściej przez osoby prywatne, które po prostu pragną mieć dom energooszczędny i komfortowy. Co mogą zaoferować nam firmy specjalizujące się w doradztwie energetycznym? Czy ich usługi faktycznie przełożą się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i podniesienie naszej wygody?

Czego dotyczy doradztwo energetyczne?

Wachlarz zagadnień związanych z doradztwem energetycznym jest bardzo szeroki. Podejmowane są przede wszystkim kwestie doboru materiałów budowlanych pod względem ich własności cieplnych (oczywiście uwzględniane są koszty możliwe do poniesienia przez klienta). Jednym z najczęściej podnoszonych tematów jest odpowiednie zabezpieczenie termiczne budynku przed zimnem. Co ważne: wskazówki dotyczące tego zagadnienia mogą dotyczyć zarówno gotowego budynku, jak i realizacji będącej dopiero w planach!

Osoby przygotowujące się do budowy własnego domu mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie kontrolować stan budowy, wykonanych prac oraz jak kontrolować prace wybranych zespołów budowlanych. Podczas rozmowy z doradcą omawiany jest dobór konkretnych źródeł ciepła, dopasowanych do indywidualnych potrzeb inwestora.

Na nasz komfort cieplny wpływa także położenie okien – zagadnienie to stanowi jeden z ważniejszych punktów doradztwa energetycznego. Specjaliści podpowiedzą nie tylko gdzie najlepiej je umieścić, ale również jaki typ stolarki okiennej wybrać.

Co oferują nam firmy doradcze?

Doradztwo energetyczne opiera się nie tylko na dogłębnej analizie budynku lub jego planów. Firmy specjalizujące się w doradztwie mogą zaproponować również wykonanie dodatkowych badań kamerą termowizyjną. Wszelkie wnioski z badania zostaną nam przedstawione w formie pisemnej.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON