Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – prosty sposób na oszczędność!

Doradztwo energetyczne – prosty sposób na oszczędność!

Współcześnie każdy z nas zastanawia się, jak oszczędzić więcej pieniędzy – szczególnie w czasach, kiedy opłaty za prąd czy gaz są coraz wyższe. Czy możliwe jest skuteczne obniżenie rachunków za media w domu?

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się budowanie domów pasywnych, których zadaniem jest utrzymywanie ciepła wewnątrz oraz jego pozyskiwanie nie tylko z urządzeń grzewczych, ale i energii słonecznej, energii wytwarzanej przez urządzenia domowe. Zainteresowanie takimi domami jest ogromne – dzięki nim możliwe jest znaczne zmniejszenie rachunków! Bez względu na rodzaj domu możemy jednak zdecydować się na usługę doradztwa energetycznego. Co może nam to dać?

Czym jest doradztwo energetyczne?

Pod pojęciem doradztwa energetycznego rozumiemy doradztwo związane z obniżaniem kosztów eksploatacji danego budynku. Doradztwo może mieć miejsce podczas planowania inwestycji lub już w czasie trwania jej realizacji. Istotne jest to, że doradztwo energetyczne może być wykorzystywane zarówno przez firmy i inwestorów, jak i klientów indywidualnych, czyli np. osoby przygotowujące się do budowy domu.

Jakie zagadnienia obejmuje doradztwo energetyczne?

Zakres działań doradztwa energetycznego jest niezwykle szeroki: przede wszystkim jest to doradztwo w zakresie wyboru materiałów budowlanych i termoizolacyjnych, dopasowanych do kosztorysu inwestora. Zadaniem doradcy jest także wskazanie właściwego zabezpieczenia budynku przed zimnem (np. poprzez wskazanie konkretnych materiałów izolacyjnych). Doradztwo energetyczne podpowiada również jak lepiej i skuteczniej kontrolować prace podwykonawców. Podczas oględzin obiektu zostaną wskazane odpowiednie źródła ciepła dopasowane do rodzaju budynku i oczekiwań finansowych inwestora. Specjaliści doradztwa energetycznego skupią się także na usytuowaniu okien oraz ich rodzaju. Na życzenie inwestora czy klienta możliwe jest stworzenie specjalnego dokumentu, w którym zawarte zostaną wszelkie informacje, wskazówki i sugestie dotyczące budynku.

Dlaczego doradztwo energetyczne jest tak ważne?

Doradztwo energetyczne wraz z badaniami towarzyszącymi (m.in. termowizja) pozwala na obiektywną ocenę stanu budynku lub procesu budowy i ewentualne zmiany, które w przyszłości mogą znacząco zaważyć na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki doradztwu energetycznemu możliwe jest również lepsze oszacowanie kosztów eksploatacji budynku mieszkalnego czy też usługowego.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON