Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – pamiętaj o swoich obowiązkach!

Doradztwo energetyczne – pamiętaj o swoich obowiązkach!

Jeszcze do niedawna doradztwo energetyczne kojarzone było wyłącznie z dużymi inwestycjami – większość firm kierowała swoją ofertę do dużych inwestorów i właścicieli dużych budynków użytkowych. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz możliwościom jakie dają nowoczesne materiały budowlane doradztwem energetycznym coraz częściej interesują się również osoby prywatne!

Oferta doradztwa energetycznego jest obecnie niezwykle szeroka. Kierowana jest ona zarówno do osób planujących budowę domu, jak i tych, którzy dom już posiadają. Z pomocy doradców energetycznych skorzystać mogą także osoby zarządzające budynkami handlowymi, przemysłowymi, magazynami etc.

Dlaczego doradztwo energetyczne jest takie ważne?

Budowa domu to olbrzymie przedsięwzięcie finansowe, które niejednokrotnie wiąże się z zaciągnięciem sporego kredytu. Warto zastanowić się, jakie rozwiązania mogą zapewnić nam w przyszłości oszczędności. Kwestia doboru odpowiednich materiałów budowlanych i ociepleniowych, okien, wybór metody grzewczej oraz rozprowadzenie rur grzewczych po domu tylko część zagadnień, które mogą wpłynąć na nasze miesięczne opłaty związane z ogrzewaniem domu. Podjęcie błędnych decyzji związanych z dociepleniem budynku czy ogrzewaniem odczujemy bardzo dotkliwie.

Doradztwo energetyczne nie jest skierowane wyłącznie do osób planujących budowę domu. Osoby posiadające już gotowy dom czy też w trakcie budowy mogą w każdej chwili zatrudnić profesjonalistów do sporządzenia raportu energetycznego budynku. W takich sytuacjach firmy zaproponują możliwość wymiany okien, lepszego docieplenia budynku, skorzystania z efektywniejszych metod ogrzewania domu. A wszystko to z uwzględnieniem możliwości finansowych zleceniodawcy.

Do najczęściej oferowanych usług zalicza się:

  • Doradztwo w zakresie odpowiedniego zabezpieczenia budynku przed zimnem, zarówno w czasie planowania budowy, jak i jej trwania,
  • Dobór odpowiednich materiałów budowlanych, uwzględniając ich własności cieplne oraz cenę,
  • Doradztwo dotyczące kontrolowania i nadzorowania wykonywanych prac przez grupy budowlane i ociepleniowe,
  • Dobór odpowiednich źródeł ciepła, odpowiadających oczekiwaniom inwestora,
  • Doradztwo w zakresie redukcji kosztów ogrzewania, możliwych inwestycji w przyszłości,
  • Dopasowanie odpowiednich okien, aby wspierały one pasywność budynku,

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON