Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne, które zmniejszy Twoje rachunki!

Doradztwo energetyczne, które zmniejszy Twoje rachunki!

Budujesz dom? A może chciałbyś dowiedzieć się, jak w lepszy sposób oszczędzać swoje finanse, nie przepłacając za ogrzewanie budynku handlowego? Usługa doradztwa energetycznego kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, przedsiębiorstw, deweloperów – wszystkich, którzy pragną płacić mniej za ogrzewanie. Na czym dokładnie polega ta usługa?

Doradztwo energetyczne już na etapie budowy!

Doradztwo energetyczne to kompleksowa usługa, której zadaniem jest wskazanie najlepszych metod i rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie oszczędzanie. Całość omawianych zagadnień koncentruje się na ogrzewaniu budynku oraz wyborze takich materiałów i urządzeń, które pozwolą na zmniejszenie wydatku cieplnego.

Podczas rozmowy z doradcą dowiesz się:

  • jak dobierać materiały budowlane pod względem ich właściwości cieplnych, z uwzględnieniem kosztów możliwych do zaakceptowania
  • jak kontrolować i weryfikować jakość prac wykonanych przez zespoły budowlane i termoizolacyjne
  • jak skuteczniej zabezpieczyć budynek przed zimnem, również na etapie planowania budowy
  • jakie źródła ciepła okażą się najlepsze dla Twojego domu czy budynku przemysłowego
  • jak usytuować okna w budynku
  • jakie kroki podjąć, aby zwiększyć komfort cieplny użytkowników budynku.

Dlaczego usługa doradztwa energetycznego jest coraz częściej wykorzystywana?

Okazuje się, że przemyślana budowa i wybranie konkretnych rozwiązań w przypadku danego budynku mogą znacząco przełożyć się na koszty jego utrzymania w przyszłości. Złe decyzje związane z wyborem metod ogrzewania mogą rocznie kosztować nas nawet o kilkanaście tysięcy złotych więcej!

Do kogo kierowana jest oferta doradztwa energetycznego?

Większość inwestorów decydujących się na doradztwo energetyczne posiada własne firmy – mogą być to również deweloperzy. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób prywatnych zaczyna korzystać z tej usługi. Zazwyczaj powodem zamówienia doradztwa energetycznego jest chęć zmniejszenia kosztów ogrzewania domu mieszkalnego w przyszłości. Wiele osób pragnie też lepiej kontrolować prace oddane przez wynajęte zespoły budowlane czy termoizolacyjne.

Dodatkowe usługi podczas doradztwa energetycznego

Firmy oferujące usługę doradztwa energetycznego coraz częściej oferują swoim klientom możliwość wykorzystania kamer termowizyjnych w celu sprawdzenia szczelności termicznej ścian, okien, drzwi.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON