Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – czy warto z niego korzystać?

Doradztwo energetyczne – czy warto z niego korzystać?

Współcześnie zarówno inwestorzy i firmy budowlane, jak i prywatne osoby planujące budowę domu, stoją przed licznymi problemami i zagadnieniami związanymi z kosztami budowy i późniejszymi kosztami utrzymania budynku. W czasach wzrastających cen za węgiel czy gaz konieczne jest szukanie alternatyw i sposobów na obniżenie rachunków. Na szczęście mogą oni korzystać z fachowej pomocy!

Aby znacząco wpłynąć na późniejsze rachunki za ogrzewanie budynku warto skorzystać z pomocy doświadczonych firm świadczących usługi doradztwa energetycznego i audytów energetycznych. Co mogą nam zaoferować specjaliści? Jak wpłynie to na nasz budżet?

Czym jest doradztwo energetyczne?

Doradztwo energetyczne obejmuje szeroki zakres usług związanych z szukaniem optymalnych rozwiązań dla powstających budynków komercyjnych i prywatnych w celu redukcji przyszłych kosztów ogrzewania. Do najważniejszych zagadnień związanych z tym tematem zalicza się przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów budowlanych przez pryzmat ich właściwości cieplnych, oczywiście z uwzględnieniem ich ceny na korzyść budującego. Doradztwo energetyczne umożliwia określenie właściwości cieplnych budynku jeszcze na etapie planowania inwestycji!

Okazuje się, że doradztwo obejmuje nie tylko wskazówki związane z doborem materiałów, ale i kontrolowaniem podwykonawców tworzących konkretne instalacje. To bardzo ważne, szczególnie, kiedy nie korzystamy z ekip „z polecenia” i nie mamy możliwości zweryfikowania efektów wcześniejszych praw wybranych firm. W ramach doradztwa energetycznego możemy liczyć także na dopasowanie właściwych źródeł ciepła poprzez uwzględnienie budżetu, rodzaju budynku, potrzeb danego inwestora.

Bardzo ważnym elementem doradztwa są wskazówki dotyczące usytuowania okien oraz przegród szklanych w projektowanym budynku. Pod uwagę brana jest także ilość światła wpadająca do wnętrza.

Kto może skorzystać z pomocy doradztwa energetycznego?

Wbrew obiegowej opinii doradztwo energetyczne nie jest dedykowane jedynie inwestorom planującym budowę dużych obiektów handlowych czy przemysłowych. Bardzo często z takiej formy pomocy korzystają również prywatne osoby, przygotowujące się do budowy własnego domu. Dzięki pomocy profesjonalistów możliwe jest stworzenie budynku zapewniającego wysoki komfort cieplny, a jednocześnie znalezienie materiałów termoizolacyjnych nierujnujących kieszeni. Warto wiedzieć, że każdy klient jest traktowany bardzo indywidualnie – pod uwagę brane są jego propozycje, zastrzeżenia oraz możliwości finansowe – to bardzo ważne.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON