Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Doradztwo energetyczne – czy powinniśmy z niego korzystać?

Doradztwo energetyczne – czy powinniśmy z niego korzystać?

O tym, jak istotne jest dobranie odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych podczas budowania domu czy tworzenia innej inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać. Polacy jednak dalej niechętnie decydują się na doradztwo energetyczne będąc zdania, że niezbędną wiedzę otrzymają w sklepach budowlanych czy od samych wykonawców. Nic bardziej mylnego!

O tym, jakie koszty poniesiemy podczas eksploatacji domu zazwyczaj dowiadujemy się dopiero w momencie jego użytkowania – dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych jak i użytkowych. Coraz więcej osób jest jednak świadomych, że już na etapie przygotowywania się do budowy możemy wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania konkretnych pomieszczeń czy całego budynku. To jednak nie wszystko: powinniśmy również posiadać konkretną wiedzę dotyczącą samych prac termoizolacyjnych i możliwość wybrania najlepszych rozwiązań grzewczych. Niestety – zazwyczaj nie posiadamy do tego odpowiedniej wiedzy. Rozwiązaniem problemu może okazać się doradztwo energetyczne, proponowane przez profesjonalne firmy działające na terenie całej Polski.

Dlaczego doradztwo energetyczne jest tak ważne?

Doradztwo energetyczne pozwala na podjęcie działań, których efektem ma być zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku jeszcze na poziomie planów budowlanych. Zastosowanie się do wskazówek specjalistów poskutkuje nie tylko większymi oszczędnościami w portfelu, ale i większym komfortem dla mieszkańców czy użytkowników budynku.

Co wchodzi w skład doradztwa energetycznego?

Podstawowym zagadnieniem doradztwa energetycznego jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych uwzględniając ich wartość cieplną oraz koszty określone przez inwestora. Doradcy podpowiadają również, jak zabezpieczyć budynek przed chłodem jeszcze na etapie planowania całej budowy. Firma doradzająca zajmie się także kontrolą prac wykonanych przez zespoły budowlane i termoizolacyjne. Zadaniem doradztwa energetycznego jest także dobranie odpowiednich źródeł ciepła, dopasowanych do indywidualnych potrzeb inwestora.

Kto powinien skorzystać z doradztwa energetycznego?

Usługa doradztwa energetycznego skierowana jest przede wszystkim do osób prywatnych, planujących budowę domu lub też posiadających już dom. Kolejną grupą klientów są inwestorzy zainteresowanie budowlą budynków handlowych, przemysłowych czy usługowych.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON