Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Do czego stosuje się pomiary termowizyjne?

Do czego stosuje się pomiary termowizyjne?

Pomiary termowizyjne to jedna z częściej stosowanych metod w przypadku podejrzenia o nieszczelność instalacji cieplnej. Zakres działania osób związanych z badaniami kamerą termowizyjną jest jednak znacznie szerszy. Okazuje się, że urządzenie to może mieć zastosowanie w takich branżach jak informatyka, przemysł, budownictwo, ciepłownictwo czy energetyka.

Pomiarami termowizyjnymi nazywamy badania przeprowadzane za pomocą czułej kamery termowizyjnej. Jej zadaniem jest wskazywanie różnic w temperaturze w konkretnych sytuacjach. Kamera termowizyjna jest idealna do określania błędów konstrukcyjnych budynków, ale również nieszczelności okien, nieprawidłowości w działaniu łożysk, pomieszczeń narażonych na silne przegrzanie i wiele innych.

Kiedy warto zainteresować się badaniem termowizyjnym?

Budownictwo – nieszczelności, błędy konstrukcyjne

Bez wątpienia to właśnie budownictwo najczęściej wykorzystuje kamery termowizyjne. Pomagają one w ocenie jakości izolacji cieplnej, diagnostyce wad konstrukcyjnych, kontrolę instalacji grzewczych, osadzenie drzwi i okien, szczelność konstrukcji poddasza, zbadaniu skuteczności ogrzewania podłogowego i wiele więcej. Najczęstszym problemem jest nieszczelność okien – kamera termowizyjna precyzyjne pokazuje różnice temperatur i pozwala na idealne wskazanie miejsca nieszczelności. Dzięki pracy kamer możliwe jest szybkie i skuteczne uszczelnienie instalacji i poprawienie komfortu życia.

Ciepłownictwo

Kamery termowizyjne stosowane są również w celu kontroli komór i węzłów ciepłowniczych; pozwalają na określenie lokalizacji podziemnych węzłów ciepłowniczych bez konieczności kopania w głąb ziemi.

Przemysł

Szerokie zastosowanie kamer termowizyjnych w przemyśle pozwala na wykrycie nieprawidłowości w działaniu silników elektrycznych, jak również moment przegrzania łożysk podczas c ruchu. Kamery termowizyjne precyzyjnie określają problem, dzięki czemu możliwa jest wymiana konkretnych elementów i niedopuszczenie do większych zniszczeń urządzenia.

Energetyka

W przypadku przegrzania elementów sieci elektrycznych kamera termowizyjna okazuje się być niezastąpiona. Pomaga także w badaniu instalacji rozdzielczych, transformatorów i innych.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON