Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy warto zamówić doradztwo energetyczne?

Czy warto zamówić doradztwo energetyczne?

Ekologiczne życie to nie tylko segregowanie śmieci – dbałość o ochronę zasobów naturalnych powinna być naszym priorytetem. Coraz więcej osób pragnie mieszkać ekologicznie i ograniczać zużycie gazu, prądu. Dzięki temu nie tylko chronimy nasze środowisko, ale i … nasz portfel! Z pomocą wszystkim inwestorom przychodzą specjaliści od doradztwa energetycznego. Pozwolą oni na znaczne oszczędności w przyszłości. Czym jest doradztwo i czy warto je wykonywać?

Doradztwo energetyczne – nie tylko dla firm!

Doradztwo energetyczne to specjalistyczna ekspertyza, której zadaniem jest opracowanie raportu z informacjami, w jaki sposób zmniejszyć koszty ogrzewania budynków mieszkalnych czy usługowych. Doradztwo przeprowadzane jest głównie po to, aby zaproponować lub wprowadzić konkretne rozwiązania (również organizacyjne), oraz ocenić ich opłacalność. Oczywiście sam audyt tego typu musi uwzględnić możliwości finansowe inwestora – proponowane rozwiązania są skorelowane z możliwymi wydatkami inwestora. Doradztwo jest obiektywną ekspertyzą, dzięki której w przyszłości możliwe będzie znaczne zminimalizowanie wydatków związanych z ogrzewaniem. Do niedawna audyty przeprowadzane były przede wszystkim w przypadku firm i deweloperów. Dzisiaj na doradztwo decydują się również prywatni inwestorzy, którzy chcą lepiej rozplanować budowę swojego domu.

Jakie elementy zawiera prawidłowo przeprowadzone doradztwo?

Doradztwo energetyczne składa się z kilku części, wśród których wymienić można:

  • pomoc w doborze konkretnych materiałów pod względem ich własności cieplnych oraz z uwzględnieniem ich kosztów
  • doradztwo w kwestii właściwego zabezpieczenia budynku przed zimnem, również na etapie planowania budowy
  • doradztwo związane z metodami kontrolowania prac wykonywanych przez wynajęte ekipy budowlane
  • dobór konkretnych źródeł ciepła, dopasowanych do charakteru budynku oraz możliwości finansowych inwestora
  • pomoc we właściwym usytuowaniu okien oraz przegród szklanych
  • wybór odpowiednich materiałów dociepleniowych, jeśli jest to niezbędne.

Dodatkowe usługi związane z doradztwem energetycznym

Topowe firmy mogą zaproponować swoim klientom wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. kamery termowizyjne. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest wykrycie nawet niewielkich wad konstrukcyjnych budynku poprzez pokazanie różnicy temperatur na powierzchniach płaskich. To jednak tylko niektóre z oferowanych możliwości!

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON