Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy warto skorzystać z doradztwa energetycznego?

Czy warto skorzystać z doradztwa energetycznego?

Usługa profesjonalnego doradztwa energetycznego jest oferowana przez coraz większą rzeszę firm. Korzystają z niej przede wszystkim deweloperzy, firmy, ale i osoby prywatne. W jakich kwestiach pomogą nam specjaliści od doradztwa energetycznego? Czy warto skorzystać z ich pomocy?

Doradztwo energetyczne to popularna usługa, obejmująca szereg zagadnień mających wpływ na zapewnienie komfortu cieplnego wewnątrz budynku, metod ociepleniowych, doboru materiałów budowlanych pod kątem ich własności cieplnych. Doradcy energetyczni pomogą nam również w zaplanowaniu odpowiedniego ocieplenia budynku jeszcze na etapie… planowania budowy! Korzystając z tej usługi możemy również liczyć na wskazówki związane z kontrolą wykonywanych prac przez wynajęte zespoły budowlane. Poza tymi zagadnieniami doradztwo dotyczy również prawidłowego usytuowania okien, doboru najlepszych źródeł ciepła.

Czy zamówienie usługi doradztwa energetycznego to dobra inwestycja?

Zdecydowanie tak – potwierdzą to przede wszystkim deweloperzy, którzy mogą teraz znacznie lepiej dobrać metody ogrzewania budynku czy materiały budowlane. Zmniejszenie szacunkowych rachunków za ogrzewanie może przełożyć się na finalną cenę budynku. Z drugiej strony: zastosowanie niskiej jakości materiałów budowlanych, co skutkować może złą termoizolacją budynku, wpłynie na znacznie zmniejszenie finalnej ceny sprzedaży i spowodowanie strat.

Kto może korzystać z usług doradztwa energetycznego?

Usługi doradztwa energetycznego kierowane są przede wszystkim do deweloperów, podejmujących się kolejnych inwestycji. Dzięki skorzystaniu z możliwości doradztwa energetycznego mogą zaproponować swoim przyszłym klientom nowoczesne mieszkania czy biura, stworzone przede wszystkim z myślą o komforcie użytkowników. Coraz częściej jednak klientami firm doradztwa energetycznego są również klienci indywidualni. Pragną oni wybudować dom, który będzie komfortowy i niedrogi w utrzymaniu. Doświadczeni specjaliści mogą podpowiedzieć, jakie materiały budowlane i ociepleniowe sprawdza się najlepiej, doradzą również, jaki sposób ogrzewania domu okaże się najkorzystniejszy.

Specjaliści doradztwa energetycznego korzystają z nowoczesnego sprzętu, m.in. kamer termowizyjnych, które doskonale wykazują wszelkie nieszczelności budynku, wyjaśniając zagadkę stale niskiej temperatury wewnątrz.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON