Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy termowizja może zmienić jakość naszego życia?

Czy termowizja może zmienić jakość naszego życia?

Na nasz komfort i bezpieczeństwo w domu czy w mieszkaniu wpływają dziesiątki czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiednia temperatura i komfort cieplny. Jak lepiej zadbać o ten aspekt? Czy możliwe jest skuteczne eliminowanie usterek budowlanych, które przyczyniają się do wychładzania wnętrz? Tak!

Wychładzanie wnętrz: powszechny problem polskiego budownictwa

Niskie temperatury i chłód wewnątrz pomieszczeń, pomimo silnego dogrzewania, są powszechnym problemem polskiego budownictwa. Problemy te mogą wynikać z wielu czynników: najczęściej diagnozowana jest oczywiście wada konstrukcyjna budynku oraz niedostateczne czy złe zastosowanie materiałów termoizolacyjnych. Powodem niskiej temperatury w pomieszczeniu mogą okazać się również nieszczelne okna, wadliwa instalacja grzewcza czy też niedostateczna ilość powierzchni grzewczej w stosunku do wielkości pomieszczenia. Bez względu na powód niska temperatura wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, życie. Jak zdiagnozować problem niskiej temperatury w mieszkaniu? Warto skorzystać z usługi badania kamerą termowizyjną!

Na czym polegają badania termowizyjne?

Termowizja to termin coraz częściej stosowany nie tylko przez specjalistów od budowlanki, ale i przez osoby prywatne. Zastosowanie kamer termowizyjnych – czyli kamer o doskonałej czułości termicznej – jest olbrzymie: do niedawna stosowano je w budownictwie (szczelność budynków), przemyśle (kontrola pracy agregatów), ciepłownictwie (kontrola węzłów ciepłowniczych), energetyce, informatyce. Dzisiaj kamery termowizyjne coraz częściej wykorzystywane są w domach i mieszkaniach prywatnych. Kamery termowizyjne są w stanie uchwycić najmniejsze różnice temperatur w pomieszczeniach, przez co z większą dokładnością możemy określić, czy przyczyną chłodu są wadliwe instalacje grzewcze, defekty elewacji czy inne. Wykrycie miejsca o niższej temperaturze umożliwi podjęcie szybkich kroków naprawczych.

Sprawozdanie z badania termowizyjnego

Profesjonalne firmy, świadczące usługi termowizyjne, mogą zaproponować dwa rodzaje usług. Pierwsza to badanie i natychmiastowa diagnoza problemu w mieszkaniu klienta. Bardziej złożona usługa to ta polegająca na przeprowadzeniu badania, a kolejno stworzeniu dokładnego dokumentu ze zdjęciami z badania, analizą, wnioskami oraz sugestiami, jakie kroki powinny zostać podjęte.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON