Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy termowizja może pozytywnie wpłynąć na nasze rachunki?

Czy termowizja może pozytywnie wpłynąć na nasze rachunki?

Wraz z nastaniem okresu jesienno-zimowego większość z nas ze strachem myśli o podwyżkach w cenach gazu, centralnego ogrzewania. Z roku na rok są one coraz wyższe. Tym samym opłacanie comiesięcznych rachunków robi się coraz bardziej obciążające dla naszego portfela. Czy istnieją sposoby na to, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom przed chłodem i sprawić, aby rachunki były niższe? Tak!

Dlaczego płacimy dużo?

Kwestia wysokich rachunków za ogrzewanie może być spowodowana różnorodnymi czynnikami. Zazwyczaj problemem jest niewielka ilość i powierzchnia kaloryferów w przełożeniu na kubaturę pomieszczenia – kaloryfery najzwyczajniej nie są w stanie ogrzać pokoju. Drugi, często wymieniany problem to nieszczelność instalacji grzewczej i niepełne działanie kaloryferów. Okazuje się, że coraz częściej – szczególnie w nowym budownictwie – zdarzają się prześwity, nieszczelności w oknach. Problemy te wychodzą na jaw już podczas pierwszych dni chłodu. Aby zlokalizować problem przydatne okażą się badania termowizyjne.

Co może dać nam badanie termowizyjne?

Badania termowizyjne wykonywane są przez wyspecjalizowane firmy przy pomocy specjalnych kamer o wysokiej czułości termicznej. Kamery posiadające ekrany pokazują bardzo dokładnie zróżnicowanie temperatur przy pomocy skali kolorów. Badania wykonywane są w czasie kilkunastu – kilkudziesięciu minut. W tym czasie sprawdzane są przede wszystkim okna w konkretnych pomieszczeniach, kolejno kratki wentylacyjne. Zdarza się, że podczas ogólnego badania ścian może wyjść na jaw zła termoizolacja. Dzięki kamerze termowizyjnej wszystko widoczne jest… jak na dłoni!

Kto może skorzystać z usług badań termowizyjnych?

Zazwyczaj badania termowizyjne wykorzystywane są w firmach i przedsiębiorstwach – sprawdzają się w takich branżach jak przemysł (określanie przegrzanych łożysk tocznych, kontrola pracy agregatów), budownictwo (kontrola termoizolacji, działania systemów grzewczych, jakości osadzenia drzwi i okien). Kamery termowizyjne mogą jednak przydawać się także w innych dziedzinach, np. ciepłownictwie, weterynarii czy informatyce.

Badania termowizyjne coraz częściej wykorzystywane są również przez klientów indywidualnych – chcą oni poznać przyczyny wychładzania mieszkań i domów mieszkalnych. Istotne jest to, że po badaniach klient otrzymuje zdjęcia z kamery oraz opis problemów. Dzięki temu może podjąć dalsze kroki związane z reklamacją prac budowlanych czy naprawami.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON