Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy doradztwo energetyczne może zmienić nasz komfort życia?

Czy doradztwo energetyczne może zmienić nasz komfort życia?

Budowa własnego domu to bez wątpienia olbrzymi krok do przodu dla każdego człowieka. Jego przyszli mieszkańcy wierzą w to, że dom da im większy komfort oraz bezpieczeństwo. Wiele w tym prawdy, jednak jeśli nie zadbamy o kwestie ogrzewania czy oszczędzania energii jeszcze na etapie budowy może okazać się, że własny dom stanie się jedynie inwestycją pochłaniająca stale nasze oszczędności. Jak do tego nie dopuścić?

Czy doradztwo energetyczne odpowie na wszystkie nasze potrzeby i pytania?

Doradztwo energetyczne to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku. Do niedawna oferowana była wyłącznie deweloperom oraz dużym inwestorom w przypadku obiektów przemysłowych czy handlowych – dzisiaj każdy z nas może przekonać się, jak wiele można zmienić w naszym domu jeszcze na etapie budowy. Doradztwem energetycznym zajmują się wyspecjalizowane firmy; ich zadaniem jest wskazanie odpowiednich rozwiązań i sprawdzonych technik budowlanych, aby w przyszłości dom stał się bardziej energooszczędny. Doradztwo energetyczne pozwala na zminimalizowanie przyszłych kosztów utrzymania budynku, ale również wykrycie niektórych wad konstrukcyjnych, które w późniejszym okresie mogłyby wpłynąć na nasz komfort i rachunki.

Jakie zagadnienia poruszane są podczas doradztwa energetycznego?

W czasie rozmów ze specjalistami dowiemy się:

  • jak dobierać materiały budowlane przez wzgląd na ich właściwości cieplne oraz możliwości finansowe inwestora
  • jak właściwie zabezpieczyć budynek przed chłodem, również na etapie rozpoczętej budowy, przy uwzględnieniu kosztorysu inwestora
  • jak kontrolować i egzekwować zadania ustalone z firmami budowlanymi i innymi podwykonawcami
  • jakie źródła ciepła okażą się najlepsze dla naszego domu
  • jaki rodzaj stolarki okiennej i usytuowanie okien będą najkorzystniejsze
  • czy możliwe jest zastosowanie urządzeń do odzyskiwania energii słonecznej oraz jakie oszczędności może nam to przynieść.

Czy doradztwo energetyczne może poprawić komfort naszego życia?

Zdecydowanie tak – wskazówki uzyskane od specjalistów z dziedziny budownictwa i ocieplania budynków będą przydatne nie tylko po to, aby w przyszłości zaoszczędzić na ogrzewaniu. Podczas spotkania z doradcami możliwe jest również wykonanie specjalistycznych badań termowizyjnych, które pozwolą na wykrycie błędów konstrukcyjnych jeszcze na etapie budowy domu.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON