Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Czy doradztwo energetyczne ma sens w przypadku klientów indywidualnych?

Czy doradztwo energetyczne ma sens w przypadku klientów indywidualnych?

Wybudowanie własnego domu to nie lada wyzwanie – przede wszystkim finansowe. Coraz częściej zdarza się, że pomimo skorzystania z pomocy specjalistów, dom nie utrzymuje ciepła, a zabezpieczenia termoizolacyjne są niskiej jakości. Nie musimy być jednak skazani na nierzetelnych wykonawców – warto skorzystać z możliwości, jakie daje doradztwo energetyczne. Na czym polega? W czym może nam pomóc?

Czym jest i kto może skorzystać z doradztwa energetycznego?

Doradztwo energetyczne to specjalistyczna usługa kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i osób decyzyjnych związanych z obiektami handlowymi, przemysłowymi, użytkowymi. Doradztwo energetyczne polega na znalezieniu rozwiązań optymalnych dla inwestora, a dotyczących kwestii zabezpieczenia termicznego budynku oraz wybrania konkretnych metod ogrzewania.

Jakie zagadnienia poruszane są podczas rozmowy z doradcą?

Zakres tematów rozmowy jest niezwykle szeroki. Podczas spotkania omawiane są takie problemy jak:

  • dobór materiałów budowlanych ze względu na ich właściwości cieplne (z uwzględnieniem ich kosztów zakupu)
  • sposoby zabezpieczenia budynku przed zimnem, zarówno podczas panowania budowy, jak i w jej trakcie
  • kontrola prac wykonanych przez konkretne zespoły budowlane, ociepleniowe
  • dobór odpowiednich źródeł ciepła, oczywiście z uwzględnieniem możliwości finansowych inwestora
  • usytuowanie okien oraz szklanych przegród w budynku
  • zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w okresie wzmożonego zapotrzebowania na ciepło.

Zalety doradztwa energetycznego

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi doradztwa energetycznego. Zaletą jest przede wszystkim rzetelna wiedza, którą dzielą się specjaliści z klientami. Dzięki niej możliwe jest znaczące zmniejszenie kosztów ogrzewania w okresie zimowym, jak i zakupienie materiałów termoizolacyjnych wysokiej jakości, w dobrej cenie. Doradztwo energetyczne pozwala także na poznanie alternatywnych źródeł ogrzewania, co jest coraz częściej stosowane w polskich domach. W końcu: dzięki doradcy dowiemy się, jak w sposób prawidłowy kontrolować stan budowy oraz prac wykonanych przez konkretnych podwykonawców, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie kosztownych przeróbek i poprawek.

Doradztwo energetyczne wykonywane jest często z wykorzystaniem kamer termowizyjnych (w przypadku wybudowanych obiektów). Dzięki nim możliwe jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości, które mogą skutkować wyziębianie wnętrza.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON