Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Co warto wiedzieć o doradztwie energetycznym?

Co warto wiedzieć o doradztwie energetycznym?

Doradztwo energetyczne to dzisiaj jedna z najchętniej wybieranych usług dodatkowych przez inwestorów oraz deweloperów. Co warto o niej wiedzieć? Kto zajmuje się doradztwem energetycznym? Jakie korzyści możemy odnieść korzystając z jej możliwości? Zapraszamy do lektury!

Czym jest doradztwo energetyczne i kto może nam je zaoferować?

Doradztwo energetyczne to kompleksowe doradztwo w zakresie budowy domu pod kątem energetycznym. Wyspecjalizowane firmy kierują swoją ofertę doradztwa przede wszystkim do inwestorów rozpoczynających budowę obiektów handlowych, usługowych, ale również do osób prywatnych, które zdecydowały się na budowę własnego domu. Co ważne: z usługi doradztwa energetycznego można skorzystać również w trakcie budowy lub tuż po jej zakończeniu!

Jakie zagadnienia poruszane są podczas wykonywania usługi doradztwa energetycznego?

Zakres omawianej tematyki jest bardzo szeroki – w ogólnym ujęciu są to wszelkie porady, wskazówki i informacje mające na celu zmniejszenie rachunków za ogrzewanie oraz ograniczenie wydatku energii cieplnej z budynku. Najczęściej poruszane tematy to:

  • Właściwe zabezpieczenie budynku przed chłodem, również na etapie rozpoczętej budowy, ale i po jej zakończeniu,
  • omówienie doboru materiałów budowlanych pod względem ich właściwości cieplnych. Podczas tej
  • rozmowy konieczne jest także uwzględnienie kosztów możliwych do zaakceptowania przez klienta,
  • sposoby kontrolowania jakości prac wykonanych przez zewnętrzne zespoły budowlane czy wykończeniowe,
  • dobór konkretnych źródeł ciepła, dopasowanych do potrzeb danego inwestora,
  • odpowiednie umiejscowienie źródeł ciepła
  • usytuowanie okien w projekcie budynku (pod uwagę brany jest nie tylko wydatek cieplny, ale i odpowiednie oświetlenie pomieszczeń!),

Doradztwo połączone z profesjonalnymi badaniami termowizyjnymi

Usługodawca może zaproponować swoim klientom dodatkowe badania wykonywane kamerą termowizyjną – takie badania przeprowadzane są w zamkniętych już budynkach. Dzięki kamerze termowizyjnej możliwe jest dokładne określenie miejsc wymagających natychmiastowej modernizacji, które w przyszłości mogłyby wpływać na zwiększone zapotrzebowanie na ogrzewanie. Kamera termowizyjna okaże się przydatna również w celu określenia szczelności okien oraz prawidłowego funkcjonowania źródeł ogrzewania.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON