Start
O Firmie
Usługi
Referencje
Cennik
Kontakt

Chłodno w mieszkaniu? Termowizja pomoże Ci poprawić komfort życia!

Chłodno w mieszkaniu? Termowizja pomoże Ci poprawić komfort życia!

Problem chłodu w mieszkaniach czy w domach jest powszechny, jednak nie zawsze potrafimy trafnie określić, co jest jego przyczyną. W przeważającej ilości przypadków kłopot tkwi w szczelinach w murach. Może być to spowodowane wadą konstrukcyjną budynku lub też nieprawidłowym włożeniem ram okiennych. Czy termowizja może nam skutecznie pomóc w takich przypadkach? Co warto wiedzieć o termowizji?

Badania przy pomocy kamery termowizyjnej

Termowizja to ogólna nazwa badań wykonywanych przy pomocy specjalistycznej kamery termowizyjnej. Jej zasada działania opiera się na wysokiej czułości termicznej. Aby jednak badania mogły być faktycznie miarodajne urządzenia muszą mieć także wysoki poziom odwzorowania obrazów i możliwość podłączenia do komputera. Zadaniem kamery termowizyjnej jest wykrycie nawet najmniejszej różnicy temperatur – dzięki niej bez trudu zauważymy miejsca nieszczelności w murach, oknach. Termowizja okaże się również przydatna w przypadku nieszczelnych kaloryferów, ale także określaniu nieszczelności instalacji c.o. i c.w.u. Kamery termowizyjne sprawdzają się również w przeprowadzaniu oceny szkód dachów domów mieszkalnych.

Kto może skorzystać z badań termowizyjnych?

Do niedawna usługa termowizji zarezerwowana była wyłącznie dla przedsiębiorców oraz deweloperów. Obecnie badania termowizyjne są oferowane również klientom indywidualnym, którzy pragną poprawić jakość swojego życia. Badania termowizyjne przeprowadzane są we wskazanym przez klienta miejscu, trwają kilkanaście minut. Po badaniu klient może liczyć na szybką diagnozę na miejscu lub też stworzenie profesjonalnego dokumentu, zawierającego również zdjęcia pochodzące z kamery. Często tego rodzaju zdjęcia mogą stanowić dowód w przypadkach reklamacji wykonanej pracy przez firmy stolarskie czy budownicze. Badania termowizyjne stanowią często element dokumentacji oddawanej do rąk klientów ze strony deweloperów.

Czy wiesz, gdzie jeszcze niezbędna jest termowizja?

Usługi termowizyjne to nie tylko domena budownictwa. Jest ona szeroko wykorzystywana w takich branżach jak energetyka (dokładne określanie miejsc przegrzania przewodów elektrycznych), ciepłownictwo (określanie miejsca przegrzania łożysk tocznych podczas ruchu), informatyka (ocena ilości nagrzanego powietrza w serwerowniach) czy weterynaria. Koszty usług termowizyjnych z pewnością okażą się znacznie mniejsze niż ewentualne naprawy w przypadku, kiedy problem nie zostanie w porę wykryty.

Usługi:

Witamy w Biurze Usług Inżynierskich UNICON